Навчальний процес проводять досвідчені викладачі та відомі вчені України, серед яких 10 академіків та членів-кореспондентів НАН України, 260 професорів, докторів наук, 1249 доцентів, кандидатів наук. Аудиторії та лабораторії університету оснащені сучасним обладнанням, що дозволяє проводити навчальний процес і наукові дослідження на світовому рівні, впроваджувати новітні технології навчання з використанням локальних (Intranet) і глобальних (Internet) комп’ютерних мереж і забезпечувати якість освіти на рівні всесвітньо визнаних університетів.
Сприяє самореалізації студентів, викладачів, працівників УДУФМТ та творенню високоосвіченої, національно свідомої особистості, здатної незалежно мислити і діяти згідно з принципами добра й справедливості.
Лауреат міжнароної нагороди "Європейська якість" (Оксфорд, Великобританія).
При університеті працюють: Київська вища Банківська школа (друга вища освіта), Аспірантура (фінанси, грошовий обіг і кредит), Довузівська підготовка, Державна програма "Офіцер запасу", Навчально-тренувальний банк, Київський економічний центр тощо.
Національний університет “Острозька академія” - наступник першого вищого навчального закладу східнослов'янських народів – Острозької слов'яно-греко-латинської академії. Заснував академію у 1576 році князь Василь-Костянтин Острозький. З Острозькою академією пов'язується ренесанс українського народу.
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця (правонаступник Українського державного медичного університету імені акад. О.О.Богомольця, згідно з Указом Президента України № 1063/95 від 17.11.95 р.) відповідно до рішення МАК* від 20.05.93 р. (протокол № 4) визнано акредитованим за статусом вищого закладу освіти ІV (четвертого) рівня.
Історія університету бере свій початок від Київського філіалу Всесоюзного заочного інституту радянської торгівлі, створеного в 1946 р. Згідно з постановою Ради Міністрів УРСР № 50 від 14.01.59 р. філіал передано у підпорядкування Харківському інституту радянської торгівлі, в тому ж році - Донецькому інституту радянської торгівлі.
Відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР № 195 від 04.03.66 р. створено Київський торгово-економічний інститут.
Постановою Кабінету Міністрів України № 542 від 29.08.94 р. перетворений у Київський державний торговельно-економічний університет.
Указом Президента України № 1059/ 2000 від 11.09.2000 р. надано статус національного.
За результатами незалежного соціологічного дослідження «Софія Київська» Університет «Україна» посідає третє місце серед понад 100 ВНЗ України недержавної форми власності, а за рівнем упровадження новітніх технологій навчання – 4 місце у першій десятці найкращих ВНЗ
19 квітня 2005 р. Університет «Україна» отримав ІІІ-ІУ рівень акредитації, а у 2007 р. акредитований за ІУ рівнем.