Провідні астрономи переконані, що будівельні роботи зруйнують унікальний астроклімат. Міністерство пропонує альтернативні шляхи забезпечення працівників обсерваторії житлом.
У Міністерстві освіти і науки відбулось засідання ради Української астрономічної асоціації (УАА), на якому розглядалось питання забудови території Кримської астрофізичної обсерваторії.
На нараді провідні астрономи України під головуванням президента УАА академіка Ярослава Яцкова розглянули питання житлового будівництва на території обсерваторії і всебічно проаналізували всі його переваги та недоліки. Думка фахівців була одностайна: небезпеки переважають над перевагами.
Заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, який взяв участь у засіданні, наголосив: «МОН керуватиметься думкою астрономічної спільноти й припинить будівництво на території обсерваторії».
Водночас Максим Стріха запропонував розглянути альтернативні шляхи забезпечення працівників обсерваторії житлом. Адже зволікання з вирішенням цього питання також може виявитися згубним для наукового закладу, де вже сьогодні переважають учені пенсійного віку. «Один з можливих шляхів – це влиття обсерваторії на правах структурного підрозділу до потужного ВНЗ. Таким, наприклад, є Таврійський національний університет імені В.Вернадського, який би міг сприяти і будівництву, і довезенню працівників із Сімферополя, до якого від Наукового – близько 40 км», – наголосив заступник міністра.
Довідково: Обсерваторія є унікальною науковою установою, що здійснює важливі дослідження. Проте проблемою є відсутність житла для працівників. В гірському селищі Наукове Бахчисарайського району житлове будівництво для вчених уже давно не ведеться. Тому молоді науковці не можуть отримати помешкання. Два роки тому керівництво обсерваторії вирішило укласти інвестиційну угоду з будівельною фірмою на будівництво житла, частину якого мали б отримати працівники обсерваторії. Однак проти цієї угоди заперечила значна частина астрономічної громадськості, вважаючи, що це будівництво зруйнує унікальний і дуже вразливий астроклімат у Науковому.
За матеріалами Прес-служби МОН