П`ятниця
26.04.2024, 16:31
ОСВІТА УКРАЇНИ
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная Вища школа Регистрация Вход
Меню сайта

 Форум журнала " Стена " для творческих людей
Категории каталога
навчальні заклади [47]
все пронавчальні заклади України будь-якої форми власності і статусу. Рубрика для абітурієнтів, батьків, науковців і журналістів...
Друга вища | Самоосвіта [16]
Студентсікі замітки [29]
Стипендіальні програми [27]
Наукове життя [40]
Культурне життя [12]
Особистості [13]

Наш опрос
Чого не вистачає українській освіті?
Всього відповідей: 32436

Главная » Статьи » Друга вища | Самоосвіта

В УБС НБУ стартував проект із запровадження магістратури терміном 1,5 року

Необхідність такого переходу зумовлена насамперед бажанням підвищити якість освіти. Аналіз підготовки магістрів з терміном навчання 1 рік свідчить, що навчальні плани для них майже не відрізняються від тих, які призначені для спеціалістів. Окрім того, графік навчання дуже насичений, студенти, як правило, перевантажені, а тому не мають змоги приділяти належну увагу науковій роботі.

 

За словами проректора УБС НБУ, д.е.н., проф. Ірини Кравченко, було проведено «круглі столи» з працівниками фінансово-кредитних установ, комерційних банків, представниками регіональних відділень НБУ, інтерв’ювання роботодавців, опитування випускників УБС НБУ минулих років, спільні наради керівників переддипломної практики від інститутів Університету та баз практик. У підсумку зроблено висновок, що необхідно перейти на більший термін навчання і передбачити в навчальних планах спецкурси фахового спрямування, зокрема іноземною мовою; акцентувати на аналітичній і науково-дослідній діяльності студентів під час теоретичного курсу, а також на практичному навчанні.

 

Міжнародний досвід свідчить, що магістрів готують, як правило, 1,5-2 роки. Тож УБС буде легше працювати за спільними програмами з європейськими ВНЗ.

 

На запровадження експерименту вплинув іще один фактор – з переходом ВНЗ на нові навчальні плани підготовки бакалаврів за напрямом «Фінанси і кредит» поменшала питома вага фахових дисциплін з банківської справи (фахова підготовка стала більш загальною), тому за рік неможливо підготувати кваліфікованого працівника для роботи у фінансовій сфері.

 

Ірина Кравченко розповіла, що спеціалісти Університету працювали над експериментальними навчальними планами та науково-методичним забезпеченням майже рік. Врахували думку роботодавців, студентів, викладачів. У результаті всі інститути отримали єдиний навчальний план, де різнитися може лише варіативна сторона. Окрім цього, в Інституті магістерської та післядипломної освіти кожна магістерська програма передбачає два-три блоки, і студент вибирає ті напрями, на яких спеціалізуватиметься. Наприклад, слухачі «Банківського менеджменту» поглиблено вивчатимуть менеджмент у банках або інших фінансово-кредитних установах. Обов’язковою стає курсова робота, що ляже в основу магістерської. Вступивши в магістратуру, студент у жовтні – листопаді має визначитися з викладачем і напрямом. Кожна кафедра презентуватиме себе, щоби спудеї обирали те, що їм подобається. «Спрямовано зусилля на індивідуальну, а не масову підготовку студентів», – наголошує проректор.

 

 

Прес-служба УБС НБУ

Категория: Друга вища | Самоосвіта | Добавил: ukrosvita (04.10.2009)
Просмотров: 3069 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляється системою uCoz