Понеділок
06.05.2024, 07:07
ОСВІТА УКРАЇНИ
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная Вища школа Регистрация Вход
Меню сайта

 Форум журнала " Стена " для творческих людей
Категории каталога
навчальні заклади [47]
все пронавчальні заклади України будь-якої форми власності і статусу. Рубрика для абітурієнтів, батьків, науковців і журналістів...
Друга вища | Самоосвіта [16]
Студентсікі замітки [29]
Стипендіальні програми [27]
Наукове життя [40]
Культурне життя [12]
Особистості [13]

Наш опрос
Чого не вистачає українській освіті?
Всього відповідей: 32436

Главная » Статьи » Наукове життя

20 травня - День банкіра, Свято Ощадності

З 2004 року 20 травня в Україні відзначають День банківських працівників - свято, що є правонаступником Дня ощадності. З’явилось воно у календарі на основі проведеної масштабної науково-дослідної роботи науковців Університету банківської справи НБУ та ректора Тамари Смовженко і завдяки підтримці тодішнього голови Нацбанку Сергія Тігіпка.

 

Ця дата має власну особливу історію. У 1920-1930 рр. уся західно-українська громадськість активно відзначала Свято ощадності, під час якого не лише вшановували кращих банківських працівників та громадських діячів, причетних до розвитку банківської справи, заохочували населення вкладати кошти у розвиток національного виробника (що було особливо цінним у складних умовах іноземного поневолення), але й водночас творили нову ідеологію, засновану на принципах ощадливості. Ощадність асоціювали зі «здоровим і правильним господарюванням», заснованим на розумній економії, прагматизмі, раціональному використанні наявних ресурсів і виробничих заходів. Ощадний рух був своєрідною боротьбою за економічну, а відтак і політичну незалежність. Тому ідея ощадності викликала небувалий відгук у серцях більшості галичан – Івана Франка, Костя Левицького, Омеляна Саєвича, Остапа Луцького та ін.

 

У наш час дні ощадності святкують у Франції, Німеччині, Словенії, Боснії, Болгарії, окремих областях Італії. Святкується він зазвичай не один день. Метою святкування днів ощадності є посилити довіру до банків, мотивувати громадян здійснювати заощадження та зберігати їх у банках. Актуальні ідеї Ощадності і для України.

 

Категория: Наукове життя | Добавил: ukrosvita (20.05.2009)
Просмотров: 1593 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляється системою uCoz