Четвер
18.04.2024, 07:01
ОСВІТА УКРАЇНИ
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная Вища школа Регистрация Вход
Меню сайта

 Форум журнала " Стена " для творческих людей
Категории каталога
навчальні заклади [47]
все пронавчальні заклади України будь-якої форми власності і статусу. Рубрика для абітурієнтів, батьків, науковців і журналістів...
Друга вища | Самоосвіта [16]
Студентсікі замітки [29]
Стипендіальні програми [27]
Наукове життя [40]
Культурне життя [12]
Особистості [13]

Наш опрос
Що потрібно зробити аби припинити штампування спеціалістів вузами України?
Всього відповідей: 542

Главная » Статьи » Студентсікі замітки

СТУДЕНТИ-ІНВАЛІДИ УНІВЕРСИТЕТУ “УКРАЇНА”

А розпочалося все чотири роки тому, коли за ініціативи університету “Україна” були започатковані спартакіади для студентів, у т.ч. і для студентів-інвалідів.

“Історія створення ігор напряму пов’язана з університетом, –розповідає декан факультету фізичного виховання Сослан Адерхаєв. –Спочатку ми розробили спортивні програми та провели спартакіади для студентів (також для студентів–інвалідів, чисельність яких в “Україні” була дуже великою). Не знаючи досконально стану матеріально-технічної бази спорту інвалідів в державі загалом, перші ігри ми провели на базі Броварській філії “України”, виходячи з програми паралімпійських ігор. Дві неділі потому в Євпаторії були проведені перші Всеукраїнські спортивні ігри серед студентів-інвалідів, у яких взяли участь студенти восьми філіалів університету та чотирьох вузів”.

Після закінчення ігор думка організаторів і учасників була одностайною: ігри потрібно проводити щорічно. Керівництво “України” звернулося до Комітету з фізичної культури Міністерства освіти України та Національного Комітету спорту інвалідів України з проханням підтримати ініціативу університету, мотивуючи це тим, що кількість студентів з кожним роком зростає, і залишати їх без фізичного виховання не можна.

Була розроблена програма, заснована на правилах Міжнародної студентської спортивної федерації (ФІСУ), куди увійшли, в основному, паралімпійські види спорту. “У програму ігор увійшли, види спорту, які не потребували великої матеріально-технічної бази, – продовжує Сослан Георгійович. – Не зважаючи на те, що програма затверджується до проведення ігор, вона постійно вдосконалюється та доповнюватися. Від самого початку нарівні із спортсменами-новачками в іграх брали участь і визнані майстри спорту, рекордсмени та призери паралімпійських ігор. Це давало можливість новачкам навчатися та шліфувати свою майстерність”.

Наступним кроком стало проведення міжнародних змагань. Для цього після консультацій з Головою спортивної студентської спілки України Валентином Гаврилко Сослан Георгійович поїхав до Ізміру (Терція) на науковий конгрес ФІСУ, де ознайомив його учасників із напрямками розвитку студентського інвалідного спорту в Україні та запросив країни, де розвиваються ці напрямки, до участі в наших іграх. Але, як з’ясувалося пізніше, студентський спорт інвалідів на основі централізованих організаційних структур розвивається лише у Бразилії.
Відкриття ІV ігор відбулося на футбольному майданчику Євпаторійського Центру. У відкритті ігор взяли участь представник управління фізкультури та спорту Криму Костянтин Івченко, відкрив ігри Сослан Адерхаєв.

 

Першими боротьбу розпочали тенісисти. Спортсмени були поділені на три групи в залежності від нозологій. В турнірі брали участь і члени національної збірної з настільного тенісу Юрій Щепанський і Сергій Бойко Турнір проходив у легкоатлетичному залі, де розташований баскетбольний майданчик (поруч знаходився майданчик для сидячого волейболу). Переможцем у тенісному турнірі став Юрій Щепанський, друге місце посів Сергій Бойко.

Естафету тенісистів підхопили шахісти – в турнірі взяли участь 12 спортсменів з вадами слуху, зору та порушеннями опорно-рухового апарату. Переможцями у ньому серед жінок стала Юлія Мазуренко з Луганська, другу сходинку п’єдесталу пошани посіла Алла Мадіянська з Вінниці. Серед чоловіків найкращим шахістами визнано киян Олега Ковальова (вади слуху) та Олександра Кошелева (вади зору). Друге місце також посіли кияни Олександр Міщенко та Микола Міщанинов. У командному заліку першість вибороли кияни, на другому місці шахісти Вінницького соціально-економічного інституту, на третьому – Максим Жаботін з Кіровограда.

Легкоатлети змагалися на легкоатлетичному стадіоні, і в змаганнях загалом узяли участь 26 спортсменів. Бігуни випробовували доріжки, долаючи відстані 100, 200, 400, 800 та 1500 м, а поруч змагалися стрибуни у довжину та метальники списів. На іншому стадіоні в окремих секторах боротьбу за місця вели метальники диска.

У заключний день змагань звання кращих виборювали плавці. Боротьба йшла на дистанціях 50 м (брасом, вільним стилем, на спині та батерфляєм), 100 м (на спині та брасом) і 200м (комплексним плаванням). У запливах брали участь і паралімпійські чемпіони та рекордсмени світу Віктор Смірнов, Олександр Мащенко, Юлія Волкова та інші.

У командному заліку кращим вузом визнано Київський університет “Україна” – 166 очок, друге місце посів Вінницький соціально-економічний інститут університету “Україна” – 150 очок, на третьому місці спортсмени Луцької філії університету “Україна” – 92 очки.
Всеукраїнські ігри, що пройшли в Євпаторії довели, що вони конче необхідні як студентам – новачкам, так і перевіринем вже спортсменам – паралімпійцям. Перші вдосканалюють свою майстерність, а разом з тим іде спортивна реабілітація. Визнані майстри паралімпійці передають свої знання та вміння новачкам. Як у подальшому розвиватимуться цей спортивний рух. Ось що з цього приводу говорить Адерхаєв “Безумовно ці ігри будуть розвиватися. Збільшуватиметься кількість участників та вузів, Необхідно зробити все, щоб ігри були включені у плани провендення змагань Комітету з фізкультури і спорту Міністерства освіти та Національного Комітету спорту інвалідів України, а також державних інституцій, які причетні до цього руху. Ми багато робимо для того шоб ці змагання стали міжнародними, звернувшись у міжнародну студентську організацію з пропозицією провести подібні ігри.” Керівництво та учасники змагань вірять, що в недалекому майбутньому до україських спортсменів приєднаються їх сверстники з інших країн світу.
Категория: Студентсікі замітки | Добавил: ukrosvita (31.07.2009)
Просмотров: 4660 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляється системою uCoz