Четвер
18.04.2024, 23:53
ОСВІТА УКРАЇНИ
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная Вища школа Регистрация Вход
Меню сайта

 Форум журнала " Стена " для творческих людей
Категории каталога
навчальні заклади [47]
все пронавчальні заклади України будь-якої форми власності і статусу. Рубрика для абітурієнтів, батьків, науковців і журналістів...
Друга вища | Самоосвіта [16]
Студентсікі замітки [29]
Стипендіальні програми [27]
Наукове життя [40]
Культурне життя [12]
Особистості [13]

Наш опрос
Що потрібно зробити аби припинити штампування спеціалістів вузами України?
Всього відповідей: 542

Главная » Статьи » Студентсікі замітки

СТУДЕНТОВІ ПРАВО ВИБОРУ ДИСЦИПЛІН

«Наше завдання як перший крок до індивідуальної вільної траєкторії полягає в тому, щоб дати студентові право вибору дисциплін, які не формують його спеціальних навичок, а дають світоглядні знання та уявлення, – впевнений Іван Вакарчук. Це ще один крок, який наблизить нас до тих засад, згідно з якими багато століть живуть університети Західної Ѓвропи, і який свого часу з успіхом використовували й наші університети з давньою історією та академічними традиціями».

З вересня 2009 року студенти першого курсу матимуть змогу самостійно обирати світоглядні дисципліни (гуманітарний цикл). Студенти зможуть вибирати ці предмети не пізніше, ніж за семестр, з переліку, який складатиме університет. Обов’язковими будуть українська мова (за професійним спрямуванням), історія української культури, філософія та іноземна мова. Наступний крок – вибір спеціальних дисциплін на 3–4 курсах навчання. Отже, упродовж чотирьох років буде запроваджена індивідуальна траєкторія студента. Всі нинішні студенти вчитимуться за чинною системою.

Міністр освіти і науки наголосив на прямій кореляції між якістю освіти і вільною траєкторією: «Ключову роль при виборі предмета тепер відіграватимуть і зміст курсу, його наповнюваність і щорічна оновлюваність, і якість його викладання, тобто майстерність професора. Це змушує викладачів ставати перед вибором — або бути активним і якісно читати лекції, або залишитися без слухачів…»

Іван Вакарчук підкреслив, що ця реформа потребує активності й відповідальності керівників вищих навчальних закладів, деканів факультетів та директорів інститутів, а також наполегливої праці викладачів, високої культури самостійної роботи студентів, відповідальності щодо достовірності оцінки рівня знань студентів.

 

За матеріалами Прес-служби МОН

Категория: Студентсікі замітки | Добавил: ukrosvita (29.04.2009)
Просмотров: 1895 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/8 |
Всего комментариев: 1
1 ukrosvita  
0
Вакарчук молодець і мисле вірно. Як би ж ви знали скільки преподів просто треба гнати: не вміють ні лекції читати, ні писати, але по блату у вуз влаштовані... Студент має отримати право обирати, а то навязують усіляку ахінею! cry

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляється системою uCoz