Субота
20.04.2024, 06:51
ОСВІТА УКРАЇНИ
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная Вища школа Регистрация Вход
Меню сайта

 Форум журнала " Стена " для творческих людей
Категории каталога
навчальні заклади [47]
все пронавчальні заклади України будь-якої форми власності і статусу. Рубрика для абітурієнтів, батьків, науковців і журналістів...
Друга вища | Самоосвіта [16]
Студентсікі замітки [29]
Стипендіальні програми [27]
Наукове життя [40]
Культурне життя [12]
Особистості [13]

Наш опрос
Який критерій при виборі навчального закладу для Вас є найважливішим?
Всього відповідей: 126

Главная » Статьи » навчальні заклади

Дванадцята міжнародна виставка навчальних закладів

 

25-27 лютого 2009 року у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася Дванадцята міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2009». Вкотре в столиці України зібралися фахівці освіти, що щедро ділилися досвідом, демонстрували найновіші розробки, презентували учням та майбутнім абітурієнтам навчальні заклади.

Організатори виставки: Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України, виставкова фірма „КАРШЕ”.

Нова парадигма освіти на сучасному етапі цивілізаційного розвитку – це гуманістично-інноваційний тип освіти. Її мета – підготувати  у сучасної молоді мотивацію навчатися продовж життя, щоб бути надійно захищеною та конкурентноздатною на вимогливому ринку праці, а також виховувати її на кращих вітчизняних патріотичних традиціях, відданих своїй Батьківщині

Міжнародну виставку навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2009» відкрили заступник міністра освіти і науки України Стріха Максим Віталійович та Віце-президент АПН України Мадзігон Василь Миколайович. Привітав організаторів, учасників та гостей виставки директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Удод Олександр Андрійович. Варто зазначити, що у виставці взяли участь представники органів державної влади і управління з 22 регіонів, що засвідчує пріоритетність освіти у розв’язанні соціально-економічних проблем держави, зацікавленість у підготовці кваліфікованих кадрів сучасного рівня.
             На виставці було представлено понад 522 навчальних закладів, обласні (міські) управління освіти, заклади післядипломної освіти, науково-методичні центри, видавці сучасних підручників, виробники технічних засобів навчання, розробники інноваційних педагогічних технологій, поважні та дієві міжнародні і наукові установи, підприємства, комерційні структури та потужні видавництва, які співпрацюють з системою освіти, низка цікавих професійних журналів, періодичних видань:

447 – університетів, академій, інститутів, коледжів, профтехучилищ, шкіл, гімназій, ліцеїв;

13 –  науково-методичних центрів, наукових і міжнародних установ;

19 – регіональних органів управління освітою;

34 – підприємств, фірм, видавництв, засобів масової інформації.

Фахівці Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України разом з найбільш кваліфікованими викладачами навчальних закладів, членами навчально-методичних обєднань та науково-методичних комісій ВНЗ зосередили увагу на узагальненні теорії та практики довузівської підготовки, запровадженні тестових технологій виявлення та перевірки знань, впровадженні кредитно-модульної системи у вищій школі та дистанційної освіти, осучасненні  засобів діагностики знань та їх перевірка.

В межах діяльності виставки відбулися цікаві презентації досягнень навчальних закладів, зокрема, національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічних проектів школярів ISEF «Інтел ЕКО України». Велику зацікавленість викликали презентації на теми «Сучасна інноваційна школашкола майбутнього», «Європейські вимоги до стандартизації вищої освіти в контексті Болонської конвенції» та ін.

Всього за три дні відбулося майже 50 семінарів, «круглих столів», майстер-класів та тренінгів, на яких десятки викладачів-педагогів, учнів, студентів, представників громадськості, різних державних органів та органів управління обговорили з великим заохоченням та зацікавленням актуальні проблеми навчально-виховного процесу, шляхи модернізації освіти у глобалізованих умовах сучасного життя.

Новітні розробки представили німецька компанія «Lucas Nulle GmbH»,               ЗАТ «Оніко», ТОВ «Інгрес», ТОВ «Холит Дейта Системс», ВАТ «Електронмаш»,         ВАТ «Київський завод реле та автоматики», виробниче підприємство «Геліка»,   компанія «1С Україна», науково-виробничий центр «Дидакта» та багато інших підприємницьких структур та навчально-методичних центрів Київської, Вінницької, Запорізької, Луганської, Дніпропетровської, Житомирської, Миколаївської,  Черкаської, Полтавської та інших областей. 
            В рамках виставки відбулося нагородження переможців Золотими, Срібними і Бронзовими медалями в конкурсі по п’яти номінаціям: Інтеграція науки і освіти – необхідна умова підвищення якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах; Науково-пошукова діяльність експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів України як стратегічний напрям інноваційного розвитку освіти; Інноваційні виробничі та педагогічні технології у професійно-технічних закладах освіти; Створення сучасних засобів навчання; Кращий дизайн виставкового стенду та реклама досягнень навчального закладу, установи.

Вже п’ятий рік на виставці учасники були удостоєні Почесного звання „ЛІДЕР СУЧАСНОЇ ОСВІТИ”За багаторічну  науково-педагогічну діяльність по інноваційному розвитку  освіти України”. Цього звання були удостоєні навчальні заклади, які протягом багатьох років презентують на виставці досягнення сучасного рівня з удосконалення навчально-виховного процесу, наукової діяльності, впровадження у навчання комп’ютерних та телекомунікаційних технологій, систематично приймають участь у конкурсах по номінаціям виставок та мають найвищий рейтинг серед навчальних закладів України. Ряд учасників був удостоєний Почесного звання “ЛІДЕР У СТВОРЕННІ СУЧАСНИХ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ” „За багаторічну інноваційну діяльність по створенню інформаційних технологій та засобів для навчання”.
               Для студентів зі спеціальностей образотворчого мистецтва і архітектури 27 лютого 2009 р. було проведено Дев'ятий всеукраїнський конкурс на кращу студентську роботу (малюнок академічної постановки), переможці якого нагороджені річними стипендіями від виставкової фірми «Карше» та заохочувальними преміями. Для участі в конкурсі були запрошені студенти архітектурних та художніх спеціальностей. Конкурсним завданням було малювання протягом короткого проміжку оголеної натури. Зазначимо, що це доволі складне завдання для художника.
           Очолював журі Президент виставкової фірми "КАРШЕ" Олександр Михайлович Карпов, котрий у 2000 році вперше ініціював проведення цього конкурсу в рамках виставки «Сучасна освіта в Україні». До складу журі увійшли також представники Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
            Переможцями конкурсу стали:

І місце - Намистюк Михайло, студент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури

ІІ місце – Данилов Дмитро, студент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури

ІІІ місце – Бадовська Надія, студентка Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Переможці були нагороджені річними стипендіями. Кращі роботи учасників конкурсу були нагороджені 10 заохочувальними преміями.
              Вже вдруге в рамках виставки «Сучасна освіта в Україні – 2009» Оргкомітет виставки провів Конкурс концептуальних проектів (клаузури) з архітектури. 42 авторські роботи студентів  Львівського національного аграрного університету, Придніпровської державної академії будівництва та архітектури та Київського національного університету будівництва та архітектури було надіслано на адресу Оргкомітету. У захисті робіт взяло участь 16 студентів.  Конкурсне журі у складі представників Національного авіаційного університету, Київського національного університету будівництва та архітектури  і Придніпровської державної академії будівництва та архітектури відібрало сім кращих проектів, автори яких публічно 26 лютого 2009 р. з демонстрацією на плазмових панелях захищали свої роботи. Переможці 3-х з них нагороджені творчими туристичними подорожами до Чехії
, Австрії та Угорщини від виставкової фірми «Карше». Переможцями конкурсу стали: Славенко Тетяна Олександрівна, студентка Київського національного університету будівництва та архітектури (І місце), Ільченко Тетяна Геннадіївна, студентка Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ІІ місце), Думич Володимир Іванович, студент Львівського національного аграрного університету (ІІІ місце).
            
Виставка вкотре засвідчила, що існування таких щорічних широкомасштабних форумів дозволяє продемонструвати самовіддану та наполегливу працю педагогів, науковців, підприємців на ниві освіти, незважаючи на сучасні негаразди та труднощі. Виставка допомогла обмінятись цікавим викладацьким досвідом, обговорити актуальні проблеми педагогічної практики, реально побачити на яких рівнях працюють навчальні заклади, наукові установи та виробничі підрозділи, які допомагають освітянам, що дозволить з перспективою впроваджувати освітні інновації та уможливить використання сучасного потенціалу та досягнень освітянської галузі України.

Успішний характер проведення виставки «Сучасна освіта в Україні – 2009», підвищений інтерес до її фахової спрямованості дозволяє передбачити, що і наступний освітянський форум буде таким же широкомасштабним та ефективним, корисним як для викладачів і науковців, так і для майбутніх абітурієнтів та учнів в цілому для динамічної модернізації освіти.

З більш детальною інформацією про роботу виставки «Сучасна освіта в Україні – 2009» та її експонентів рекомендуємо ознайомитись на нашому сайті http:www.osvita.carshe.com

 

Категория: навчальні заклади | Добавил: ukrosvita (19.03.2009)
Просмотров: 1518 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляється системою uCoz