Четвер
18.04.2024, 23:08
ОСВІТА УКРАЇНИ
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная Середня школа Регистрация Вход
Меню сайта

 Форум журнала " Стена " для творческих людей
Категории каталога
статті юнкорівців [7]
перші проби пера наших юнкорівців
дослідження і розслідування [0]
умови вступу в школу юнкорів [3]

Наш опрос
Що потрібно зробити аби припинити штампування спеціалістів вузами України?
Всього відповідей: 542

Главная » Файлы » школа юнкорів при журналі "Стіна" (наші публікаці) » статті юнкорівців

Мистецтво вимагає знань (автор юнкор Ольга Тарновецька)
[ ] 11.11.2009, 17:23
Я часто прогулюсь Андріївським узвозом. Неможливо байдуже відноситись до цього місця. Чудесні картини, неймовірі вироби з дерева, металу, бісеру, вишиванки, українські атрибути - все це мистецтво, а Андріївський узвіз – його дім. Мистецтво завжди було важливим чинником розвитку духовного потенціалу людини. Мистецтво, діючи на емоційну сферу людини, стає могутнім засобом морального виховання та засобом духовно-практичного освоєння світу, насичення внутрішнього життя. Тому, мистецтво є невід’ємним аспектом в житті будь-якої людини.
Україна у світовому мистецтві займає не останнє місце, адже творчість багатьох українських художників та скульпторів отримала загальносвітове визнання. Більшість геніальних митців, впродовж всього свого життя, удосконалювали та збагачували свою духовність, освоювали творчість своїх попередників, переймали досвід та навички, розкриваючи свій талант. Мистецтво вимагає знань. Якщо у людини є талант – то це не означає що вона відразу напише шедевр. Талант – це лише притаманні від народження певні здібності та вміння, які розкриваються з набуттям навичок і досвіду. Тому для талановитих людей існує низка навчальних закладів, які допомагають розкрити свої вміння, вдосконалити себе в справі, та познайомитися зі світом прекрасного, де панує духовне багатство, яке творить шедеври. Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури - багато профільний навчальний заклад України, який готує фахівців живопису, архітектури, скульптури, театрально-декораційного мистецтва, реставрації творів мистецтва, графіки, мистецтвознавства.
Академія має глибоку історію, яка починаєтья ще за часів існування Центральної Ради ( 1917-1918). З ініціативи відомих діячів культури, науки і мистецтва — першого Президента України, академіка Михайла Грушевського, вчених Дмитра Антоновича і Григорія Павлуцького та з десяток видатних художників, 18 грудня 1917 року було створено Українську Акдемію Мистецтва, яка стала основою Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. За період свого існування навчальний заклад неодноразово пережив зміну назви та статусу, але в 1998 році була закріплена сучасна назва – Академія образотворчого мистецтва і архітектури, та в 2000 році було надано статус національної академії.
Академія є одним із найкращих вищих навчальних закладів (за рейтингом ВНЗ Софія Київська за профільним спрямуванням) з підготовки кадрів українського образотворчого мистецтва і архітектури. У ній виховано близько 7 тисяч фахівців, сформувались всесвітньовідомі мистецькі школи Михайла Бойчука, Георгія Нарбута, Федора Кричевського. Слід згадати випускників академії, які стали визначними діячами української національної культури, такі особистості як Платон Білецький, Василь Бородай, Макар Вронський, Тетяна Голембієвська, Сергій Григор'єв, Олександр Данченко та багато інших митців, творчість яких стала надбанням української національної культури.
В Академії постійно проходять конкурси, виставки, які дозволяють студентам показати свою творчість та рівень багатство духовності, визначити свою ланку розвитку та успіхи в навчанні, розкрити свій світогляд, а також показати творчість митців на засадах якої навчаються студенти, розкрити специфіку та багатогранність мистецької школи. Такі заходи надають студентам досвід в роботі, знайомлять з майбутньою професією.
Гарним прикладом є конкурс вшанування пам’яті видатного українського художника Віктора Шаталіна. На конкурсі були представлені роботи 67 студентів різних курсів факультету образотворчого мистецтва, спеціальності «Живопис». Переможцем став студент 5 курсу Олександр Паньковик, який здобув диплом лауреата і премію за твір «Соняшники». Вже 17 років поспіль в стінах Академії проводиться Конкурс імені Віктора Зарецького. Виставки, що проводяться, за підсумками цього конкурсу отримують чимало схвальних відгуків, перш за все, завдяки цільності, зверненню до традицій творчості В. Зарецького, колористики і успішному вирішенню композицій. «Проводити подібні конкурси в Академії стало доброю традицією, яка заохочує та надихає студентів на творіння прекрасного» - прокоментував студент 3 кусу, учасник конкурсу, Вадим Артеменко.
Один із улюблених творчих конкурсів студентів, який проводиться щорічно - конкурс до дня м.Києва на кращий твір про історію міста. В конкурсі беруть участь студенти усіх курсів і факультетів Академії, які подають завершені твори відповідної тематики з живопису, графіки та скульптури. Переможці нагороджуються дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів і грошовими преміями. Часто студенти самі виступають в ролі організаторів, щоб отримати досвід і навички в сфері організації. Це засвідчує не тільки таланти та творчість студентів, а й лідерські якості, відповідальність та організаторські здібності. Наприклад студенти факультету теорії та історії мистецтва Іванна Хіцінська та Світлана Яценко стали ініціаторами художньої виставки "Молоді художники України – Мій дивосвіт», яка презентувала твори студентів усіх факультетів у виставкових залах Академії. Більше вісімдесяти майбутніх живописців, графіків, скульпторів та дизайнерів взяли участь у цьому заході.
Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури також бере участь у всеукраїнських виставках. Одним із прикладів є художня виставка «Разом», у галереї мистецтв ім. Олени Замостян Національного університету "Києво-Могилянська Академія”. в якій взяли участь студенти Київської, Харківської та Львівської Академій мистецтв. В експозиції було представлено 76 творів живопису, кожному з яких притаманні особливі стилістичні риси із представлених шкіл. «Ми прагнемо підтримати молодих митців, об’єднати молодь різних регіонів України, дати можливість розкритись талантам, побачити перспективи творчого зростання» - ставить головне завдання автор проекту «Разом» Анастасія Мельник. Регулярно проводяться виставки присвячені вшануванню пам’яті видатних митців та художників, зокрема випускників Академії, де експонтуються їх твори. Це такі постаті як Віктор Шаталін, Юрій Бондаренко, Віктор Зарецький, Василь Забашта, Василь Гурін, Віктор Пузирков, Федор Кричевський і багато інших. Також Академія підтримує наукові й творчі зв'язки з вищими мистецькими навчальними закладами та провідними музеями образотворчого мистецтва зарубіжних країн, зокрема таких, як Бельгія, Болгарія, Голландія. Китай, Німеччина, Польща, США, Угорщина. Хорватія. Нещодавно, 21 жовтня 2009 року у виставкових залах Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури відкрилась виставка творів відомих угорських художників, таких як Дюла Мадарас, Тибор Брада, Ференц Хижо, Андраш Виг. Насолодитись мистецтвом в стінах Академії може кожний охочий безкоштовно, оскільки це шанс для талановитих студентів знайти свого шанувальника. Кожен студент, який навчається в Національний акамемії образотворчого мистецтва та архітектури пишається своїм статусом, усвідомлюючи величність та походження цього вищого навчального закладу. «Цей внз надає ексклюзивну освіту, яка не має більше аналогів в нашій країні» - наголошує студент образотворчого факультету 1 курсу академії Віталій Симчук. В Україні мистецтво було, є і буде і воно залежить від правильного його виховання майбутніми українськими митцями, яких в свою чергу виховують навчальні заклади.
 
Юнкор школи при журналі "Стіна" Тарновецька Ольга
Категория: статті юнкорівців | Добавил: ukrosvita
Просмотров: 2685 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 4.3/9 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляється системою uCoz