Четвер
25.04.2024, 13:57
ОСВІТА УКРАЇНИ
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная Середня школа Регистрация Вход
Меню сайта

 Форум журнала " Стена " для творческих людей
Категории каталога
школа юнкорів при журналі "Стіна" (наші публікаці) [10]
публікації юнкорівців, дослідження, фото, рекомендації, умови вступу в школу юнкорів тощо...
З житття школярів [31]
акції, конкурси, події, розповіді про шкільні будні і свята
Про школу і не тільки (цікаві новини, офіційна інформація) [30]
в цей розділ входить офіційна інформація. зібрана школою юнкорів стосовно загальноосвітніх шкіл, акцій журналу "Стіна", новини Міністерства освіти тощо.
Поради абітурієнтам (журнал Стіна рекомендує) [11]
офіційна інформація журналу "Стіна" стосовно підготовки до вступу у навчальні заклади, розслідування, практичні рекомендації, опитування школярів, студентів, викладачів і батьків.

Наш опрос
Оцініть роботу Міністерства освіти і науки України , яке очолює Дмитро Табачник
Всього відповідей: 240

Главная » Файлы » З житття школярів

Або шпора, або ВУЗ
[ ] 19.05.2009, 14:31

Втратою можливості поступити до вищого навчального закладу довелось поплатитись трьом вінничанам за спробу списати під час незалежного тестування з історії України. Як розповів директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (РЦОЯО) Геннадій Кузьменко, у середу, сьомого травня, двом учасникам ЗО заборонили продовжити роботу над завданнями після того, як вони спробували скористатись шпаргалками. Ще одного чекала така ж доля, коли той на території центру тестування скористався мобільним телефоном.

- Після інциденту до пункту тестування приїхали батьки одного з винуватих у списуванні, - розповідає пан Кузьменко. - Звичайно стурбовані тим, що сталось, та намагались пояснити, що  ми, ніби-то, ламаємо долю дитини, але врешті-решт ми все їм пояснили, при них склали протокол і в результаті у батьків не залишилось претензій. Тим більше, що перед тестуванням всім учасникам ЗО пояснили, чим закінчаться їхні спроби списати.

- Якщо бути відвертим, то шпаргалки на тестування готували практично всі, - зізнається учасник тестування з історії України Максим Сторожук. - Хоча скористатися ними ні у кого не вистачило сміливості. За нами спостерігало два вчителя, а за партами ми сиділи по одному і не було за що сховатись. Бо зайвих папірців на парті бути не могло. Нам заборонили залишати на столі навіть паспорти, не те що якісь особисті речі. Ми це чудово знали з досвіду - всі вже здавали українську мову, але все одно присутність "шпори" в кишені заспокоювала, принаймні морально.

Підтверджує слова свого однолітка й Кристина Маркова, що також позавчора тестувалась з історії України.

- У мене особисто в кишені лежав мобільний з забитими в оперативну пам'ять основними датами  з курсу історії, - каже дівчина. - Я ще знаю про кількох учнів у аудиторії, де я проходила тестування, хто зробив так само, але ніхто з нас підказкою не скористався. І не тому, що не хотіли, просто не вдалось. Хоча один з хлопців виходив з аудиторії до туалету, але як розповів пізніше, він не зміг навіть ввімкнути телефон через спостерігачів.

Самі ж викладачі зізнаються, що інцидент, який трапився, буде хоча і жорстоким, проте корисним уроком.

- Діти звикли під час контрольних чи заліків в школі користуватись шпаргалками, - каже одна з асистентів присутніх на тестуванні Людмила Дуднік, - Деякі вчителі навмисно дозволяють дітям списувати, адже так вони частково також засвоюють інформацію. Проте ЗО - це зовсім інше, тут діти вже не вчаться, а навпаки, демонструють те, чого навчились. Але звичка до списування у багатьох залишилась, що неправильно, і якщо вони не розуміють пояснень, то їм варто показувати на практиці, що саме буде, якщо вони діятимуть проти правил.

Як зазначив далі пан Кузьменко, вищезгадані учасники ЗО цього року вже не зможуть повторно пройти тестування, адже списування не належить до поважних причин, згідно з якими можна зареєструватись на повторне проходження незалежного оцінювання. Щодо реєстрації на додаткову сесію, то вона розпочалась п'ятого травня і триватиме до п'ятого червня. За перших три дні заяви подали шістдесят чоловік, причому більшість з них ті, хто з поважних причин не зміг з'явитись на тестування з того чи іншого предмету.

Довідка:

для реєстрації у додатковій сесії потрібно подати наступні документи:

- заяву встановленого зразка;

- копію паспорта;

- копію атестата про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).

Сайт Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти www.vintest.org.ua

Категория: З житття школярів | Добавил: ukrosvita
Просмотров: 1075 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляється системою uCoz