Четвер
25.04.2024, 12:23
ОСВІТА УКРАЇНИ
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная Середня школа Регистрация Вход
Меню сайта

 Форум журнала " Стена " для творческих людей
Категории каталога
школа юнкорів при журналі "Стіна" (наші публікаці) [10]
публікації юнкорівців, дослідження, фото, рекомендації, умови вступу в школу юнкорів тощо...
З житття школярів [31]
акції, конкурси, події, розповіді про шкільні будні і свята
Про школу і не тільки (цікаві новини, офіційна інформація) [30]
в цей розділ входить офіційна інформація. зібрана школою юнкорів стосовно загальноосвітніх шкіл, акцій журналу "Стіна", новини Міністерства освіти тощо.
Поради абітурієнтам (журнал Стіна рекомендує) [11]
офіційна інформація журналу "Стіна" стосовно підготовки до вступу у навчальні заклади, розслідування, практичні рекомендації, опитування школярів, студентів, викладачів і батьків.

Наш опрос
Оцініть роботу Міністерства освіти і науки України , яке очолює Дмитро Табачник
Всього відповідей: 240

Главная » Файлы » Про школу і не тільки (цікаві новини, офіційна інформація)

Коментар прес-служби МОН на запити медіа щодо рішення Севастопольської міської ради про мовне питання
[ ] 21.05.2009, 11:05

19 травня 2009 року у Севастополі на XIV сесії міської ради ухвалено звернення до депутатів Верховної Ради, уповноваженого ВРУ з прав людини та Міністерства освіти і науки України, в якому звертають увагу на «соціальну напругу серед батьків» нібито через введення в дію наказу МОН № 461.

Міністерство є центральним органом виконавчої влади у галузі освіти, а його рішення обов’язкові для виконання органами управління освітою всіх рівнів на всій території країни.

Міністерство освіти і науки діє винятково в рамках Конституції України, законів України, Указів Президента та рішень Кабінету Міністрів України. Всі нормативно-правові документи МОН, що стосуються прав громадян на освіту, зокрема наказу № 461 МОН, яким затверджена галузева  Програма поліпшення вивчення української мови в загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки, пройшли правову експертизу та погоджені в Міністерстві юстиції.

Програма поліпшення вивчення української мови в школах з навчанням мовами національних меншин передбачає збільшення кількості годин на вивчення української мови у 2-4 класах на 1 годину в тиждень та запровадження двомовного вивчення деяких дисциплін у різних класах, починаючи з 5.

МОН наголошує, що будь-які ухвали місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо обмеження конституційних прав громадян України на здобуття освіти державною мовою є неправомірними й не підлягають виконанню.

Навчально-виховний процес в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних,  професійно-технічних і вищих навчальних закладах м. Севастополя й надалі здійснюватимуться відповідно до затверджених Міністерством освіти і науки України навчальних планів та програм.

Нині в Україні  найменша кількість шкіл з українською мовою викладання є в Криму — сім, а у Севастополі — одна. У сільській місцевості Кримського півострова немає жодної школи з українською мовою навчання. Для порівняння, у Донецькій області 340 шкіл з українською мовою викладання і 188 — з російською.

Громадськість Криму неодноразово зверталася до Міністерства щодо збільшення кількості шкіл з українською мовою викладання.

Прес-служба МОН

Категория: Про школу і не тільки (цікаві новини, офіційна інформація) | Добавил: ukrosvita
Просмотров: 3161 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2024
Сайт управляється системою uCoz